Jan Urban nie jest już trenerem Lecha Poznań

Zarząd KKS Lech Poznań podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Janem Urbanem - czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na wtorek na godzinę 13 klub zapowiedział konferencję prasową z udziałem nowego szkoleniowca. Na razie nie wiadomo, kto nim będzie, ale w medialnych spekulacjach najczęściej pojawia się nazwisko byłego opiekuna Piasta Gliwice, Radoslava Latala.

- Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie - za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni - napisano. Powodem dymisji są słabe wyniki, jakie drużyna osiąga od początku sezonu.

- Lech potrzebuje nowych impulsów, tak I drużyna, jak i cały Klub, chcemy stawiać sobie nowe cele i je osiągać, chcemy determinacji i mentalności zwyciężania w każdym meczu, chcemy dawać radość z gry Kolejorza naszym kibicom - czytamy.

Ostateczna decyzja o zwolnieniu Jana Urbana zapadła po zwycięskim spotkaniu 7. kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice (2:0), ale jego los był przesądzony już wcześniej. W siedmiu meczach "Kolejorz" zdobył 8 punktów i obecnie plasuje się na 12. pozycji.

Jan Urban pracował w Lechu Poznań od października 2015 roku. Poprowadził drużynę w 33 meczach, z których 15 wygrał, 6 zremisował i 12 przegrał.

Radio ZET/Lech Poznań/KS

Więcej: