Leicester City złożyło ofertę za Bartosza Kapustkę. To byłby rekord

Mistrz Anglii Leicester City złożył ofertę wartą 5,25 miliona funtów (ok. 30 milionów złotych) za Bartosza Kapustkę - informuje Sky Sports. Jeśli "Lisy" dojdą do porozumienia z Cracovią, 19-latek zostanie najdroższym polskim piłkarzem wytransferowanym z ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tej pory rekord należy do Adriana Mierzejewskiego, który w 2011 roku przeszedł z Polonii Warszawa do tureckiego Trabzonsporu za 5,25 miliona euro. Drugi w tym zestawieniu jest obecnie Robert Lewandowski (4,75 mln euro). W przeliczeniu na euro Kapustka kosztowałby ok. 6,25 miliona.

Bartosz Kapustka zrobił furorę podczas pierwszego meczu reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy. 19-latek bez kompleksów zastąpił jednego z najważniejszych piłkarzy w talii Adama Nawałki, kontuzjowanego Kamila Grosickiego, i zebrał doskonałe recenzje m.in. od Rio Ferdinanda i Gary'ego Linekera. Ten drugi określił Polaka mianem "niezwykle utalentowanego". Nic dziwnego, że po takiej rekomendacji angielskie kluby podjęły próbę sprowadzenia pomocnika Cracovii. W mediach, oprócz Leicester, krążyły także nazwy Everton i Southampton.

Po meczu ligowym z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza piłkarz przyznał, że Leicester jest najbardziej zdeterminowane, by mieć go w swoich szeregach. - Rozmowy na pewno są prowadzone z klubem. Jeśli zapadną pozytywne decyzje, będę szczęśliwy - mówił po spotkaniu. Wszystko wskazuje na to, że "Pasy" takiej oferty nie odrzucą i nastolatek będzie miał szansę występu w Lidze Mistrzów w barwach mistrza Anglii.

Piłkarzem Leicester City jest były reprezentant Polski, Marcin Wasilewski.

Radio ZET/Sky Sports/KS

Więcej: