Skoki narciarskie: Maciej Kot wysoko w klasyfikacji generalnej

Po pierwszym weekendzie skoków narciarskich najlepszy z polskich zawodników, Maciej Kot, plasuje się na 7. pozycji, a to oznacza, że do zawodów w Klingenthal przystąpi bez kwalifikacji.

Czy po weekendzie w Klingenthal Maciej Kot utrzyma miejsce w TOP 10?

Liderem jest Niemiec Severin Freund, który w piątkowej inauguracji zajął 2. miejsce, a w sobotę okazał się najlepszy. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zgromadził 180 punktów i o 60 wyprzedza 17-letniego Słoweńca Domena Prevca, a o 70 Austriaka Manuela Fettnera.

Kot w obu konkursach w Kuusamo był bliski podium. W premierowych zawodach zajął 5. miejsce, a w sobotę po pierwszej serii plasował się na 3. miejscu, by ostatecznie spaść na 8. lokatę. To dało mu 77 punktów i 7. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Piotr Żyła i Dawid Kubacki zajmują odpowiednio 13. i 14. miejsce, a zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2013/2014 Kamil Stoch jest 23. (14 pkt). Punkty zdobył także Stefan Hula (4; 32, miejsce). W sumie w pierwszy weekend punktowało 35 skoczków.

Dużym zaskoczeniem jest obecność w pierwszej 10. Francuza Vincenta Decombes Savoie, który obecnie z dorobkiem 71 "oczek" jest 9 oraz Niemca Karla Geigera, który zamyka czołówkę (69 pkt).

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w najbliższy weekend w Klingenthal. Kwalifikacje w piątek o godzinie 18.