Kuusamo: Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu

Justyna Kowalczyk z czasem 3:23.57 zajęła czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale sprintu w zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. Ten rezultat nie pozwolił jej na awans do najlepszej dwunastki.

Polka bardzo dobrze spisała się w eliminacjach, w których zajęła piąte miejsce. W swojej serii ćwierćfinałowej miała jednak bardzo poważne rywalki - zwyciężczynię kwalifikacji, reprezentantkę gospodarzy Kristę Parmakoski oraz szwedzką specjalistkę od sprintów Stinę Nilsson.

Kowalczyk spóźniła start, ale wykorzystała swoją siłę i na podbiegu wyszła na 3. pozycję. Niestety w dalszej części zmagań popełniła błędy i ponownie straciła dystans. Ostatecznie Polka zajęła czwarte miejsce - za Nilsson, Parmakoski oraz kolejną z Finek Laurą Mononen i musiała czekać na pozostałe rozstrzygnięcia.

Rezultat Polki bardzo długo był drugim spośród "lucky loserów". Sytuacja zmieniła się dopiero w ostatniej serii, kiedy trzecia na mecie Szwedka Ida Ingermarsdotter uzyskała czas 3:22.11.

Najlepszy czas ćwierćfinałów uzyskała Stina Nilsson (3:17.95).