LM: Lewandowski wprowadził Bayern do 1/8 finału, dwie grupy rozstrzygnięte

Arsenal Londyn, Paris Saint-Germain, Atletico Madryt i Bayern Monachium są pierwszymi zespołami, które zameldowały się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bawarczycy po dwóch golach Roberta Lewandowskiego pokonali na wyjeździe PSV Eindhoven 2:1.

Nieoczekiwanie wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 14. minucie Neuer obronił uderzenie Proppera, ale wobec dobitki Ariasa był już bezradny. Ten gol nie powinien zostać jednak uznany, gdyż Kolumbijczyk znajdował się na dwumetrowym spalonym.

Mistrzowie Niemiec wyrównali 20 minut później za sprawą Roberta Lewandowskiego, który skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Guardado. Wcześniej kapitan reprezentacji Polski trafił w poprzeczkę i w słupek, a przy tej drugiej sytuacji był jeszcze faulowany. Arbiter nie dopatrzył się wówczas przewinienia i nie wskazał na "wapno".

Po przerwie "Lewy" zadał drugi i, jak się później okazało, decydujący cios. Polak z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki po podaniu z lewej strony od Douglasa Costy. Niewiele brakowało, by napastnik Biało-czerwonych zakończył ten mecz z hat-trickiem, gdyż w 85. minucie ponownie obił poprzeczkę.

W drugim meczu grupy D Atletico Madryt pokonało FK Rostów 2:1 i także cieszy się już z awansu z 1/8 finału Champions League. Oba gole dla Hiszpanów zdobył Antoine Griezmann. Rosjanie i Holendrzy powalczą już tylko o miejsce premiowane udziałem w Lidze Europy.

Kluczowe rozstrzygnięcia zapadły również w grupie A. O wiosennej części rywalizacji mogą już myśleć Arsenal oraz PSG. Obie ekipy musiał się jednak sporo namęczyć, by ograć rywali.

Po kwadransie Anglicy przegrywali z Łudogorcem Razgrad 0:2, ale jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do remisu dzięki trafieniom Xhaki i Giroud. Ostatnie słowo należało do Mesuta Oezila, który tym samym zagwarantował swojej ekipie dwa spokojne pucharowe wieczory. Francuzi zapewnili sobie triumf w ostatniej minucie, gdy do siatki FC Basel trafił Thomas Meunier. Grzegorz Krychowiak pojawił się na murawie po przerwie w miejsce Thiago Silvy. Zagrał na środku obrony.

Pierwszą porażkę w tych rozgrywkach poniosła FC Barcelona. Katalończycy, którzy w poprzedniej kolejce rozbili Manchester City 4:0, tym razem musieli uznać wyższość "Obywateli". Podopieczni Pepa Guardioli wygrali 3:1. W drugim spotkaniu grupy C Borussia Moenchengladbach zremisowała z Celtikiem 1:1.

Ciekawa sytuacja jest w grupie B, gdzie o awans walczą Besiktas, Napoli i Benfica. W 4. kolejce Turcy podzielili się punktami z Włochami (1:1), a Portugalczycy ograli Dynamo Kijów 1:0.

Wyniki wtorkowych meczów 4. kolejki Ligi Mistrzów:

Grupa A:
FC Basel - Paris Saint-Germain 1:2 (Zuffi 76. - Matuidi 43., Meunier 90.)
Łudogorec Razgrad - Arsenal Londyn 2:3 (Cafu 12., Keseru 15. - Xhaka 20. Giroud 42, Oezil 88.)

Grupa B:
Besiktas Stambuł - SSC Napoli 1:1 (Quaresma 79. karny - Hamsik 82.)
Benfica Lizbona - Dynamo Kijów 1:0 (Salvio 45.)

Grupa C:
Borussia Moenchengladbach - Celtic Glasgow 1:1 (Stindl 32. - Dembele 76. karny)
Manchester City - FC Barcelona 3:1 (Guendogan 39., 74., de Bruyne 51. - Messi 21.)