Ekstraklasa: Jagiellonia wypunktowała Lecha. Dwa gole Wasiljewa

Lech Poznań jeszcze nie wygrał, a Jagiellonia Białystok jeszcze nie przegrała w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. W bezpośrednim starciu, w trzeciej kolejce, podopieczni Michała Probierza pokonali na wyjeździe "Kolejorza" 0:2.

Poznaniacy weszli w bieżące rozgrywki tak samo słabo jak w zupełnie nieudane poprzednie. Po dwóch kolejkach mieli na koncie jeden punkt i nie zdobyli ani jednego gola. "Jaga" z kolei mogła pochwalić się remisem na inaugurację z mistrzem Polski oraz pogromem w rywalizacji z Ruchem Chorzów. Dziś swój dorobek poprawili białostocczanie, którzy tymczasowo objęli prowadzenie w tabeli ekstraklasy.

Bohaterem spotkania został Konstantin Wasiljew. Mecz długo się rozkręcał, w pierwszej połowie niewiele działo się pod obiema bramkami i dopiero po godzinie gry wynik uległ zmianie. Zawodnicy gospodarzy zostawili Estończykowi bardzo dużo miejsca, a ten podprowadził futbolówkę na 25. metr i huknął nie do obrony dla Buricia. W 72. minucie ten sam zawodnik zamienił na gola rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Lasse Nielsena.

Jeśli w niedzielę Górnik Łęczna zdobędzie choć jeden punkt w spotkaniu z Cracovią, Lech po trzeciej serii gier będzie zamykał ligową tabelę. Na razie jest przedostatni.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2

Bramki: Konstantin Wasiljew (61.; 72. - karny)