Ekstraklasa: Lechia utrzymała pozycję lidera, świetny mecz w Gdańsku

Po 13. kolejce Lechia Gdańsk pozostanie liderem LOTTO Ekstraklasy. Biało-zieloni po znakomitym widowisku i pięknych golach pokonali na własnym obiekcie Piasta Gliwice 3:2.

Podopieczni Piotra Nowaka przystępowali do tego spotkania z pierwszej pozycji. W piątek szansę na przeskoczenie lechistów zmarnowała Termalica, która przegrała w Krakowie z Wisłą 2:0. Zagrozić gdańszczanom mogła jeszcze Jagiellonia, ale do tego potrzebowała straty punktów przez gospodarzy. Było blisko, ale ostatecznie Lechia zdołała pokonać aktualnego wicemistrza Polski.

Mecz doskonale rozpoczął się dla Lechii. W 10. minucie Krasić dograł do Peszki, a ten "wkręcił w ziemię" Heberta i z łatwością pokonał Szmatułę. Biało-zieloni nie zdołali utrzymać prowadzenia do przerwy, gdyż w 28. minucie wyrównał Uros Korun. Piłka po jego strzale nieznacznie przekroczyła linię bramkową, ale arbiter nie miał wątpliwości, że gola należy uznać.

Po zmianie stron przyjezdni nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Po nieco ponad godzinie gry przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Sasa Zivec - Milinković-Savić nawet nie drgnął, gdy futbolówka wpadała mu "za kołnierz". Ostatnie słowo należało jednak do graczy Lechii. W 79. minucie Peszko wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił wprowadzony z ławki Flavio Paixao. Chwilę później Portugalczyk ustalił wynik spotkania i zapewnił swojej drużynie trzy punkty oraz zachowanie pozycji lidera.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 3:2

Bramki: Sławomir Peszko (10.), Flavio Paixao (79. - karny, 86.) - Uros Korun (28.), Sasa Zivec (64.)