Ekstraklasa: Morski klimat nie służy Wiśle Kraków. Porażka z Lechią

Wisła Kraków doznała drugiej porażki z rzędu. Po blamażu z Arką Gdynia "Biała Gwiazda" przegrała w trzeciej kolejce LOTTO Ekstraklasy z innym nadmorskim zespołem, Lechią Gdańsk 3:1. Bohaterami spotkania byli bracia Paixao.

Po ubiegłotygodniowej klęsce z beniaminkiem [3:0 - przyp. red] wiślacy pozostali nad morzem i trenowali w Gniewinie. Wszystko przez Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie. Trener Dariusz Wdowczyk oraz jego podopieczni mieli więc sporo czasu, by wspólnie przeanalizować wpadkę z Arką.

Gospodarze w poprzedniej kolejce wygrali, ale również nie zachwycili i do ich gry było sporo uwag. Ich rywal z Łęcznej od 7. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu, a mimo to potrafił postraszyć biało-zielonych. Zawodnicy Piotr Nowaka dość szczęśliwie zwyciężyli 2:1 i zanotowali pierwszy triumf w tym sezonie.

Dziś - z ich punktu widzenia - wszystko zagrało znacznie lepiej. Przede wszystkim do dobrego wyniku gdańszczanie dorzucili także dobrą postawę. Lechiści rozpoczęli strzelanie w 30. minucie za sprawą Flavio Paixao. Po przerwie wyrównał Rafał Boguski, który znakomicie sfinalizował ładną akcję Popovicia i Cywki. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy - najpierw niezdecydowanie Pietrzaka i Załuski wykorzystał Flavio Paixao, a w końcówce Portugalczyk do dwóch goli dorzucił jeszcze asystę przy trafieniu swojego brata bliźniaka, Marco.

W drugim sobotnim meczu dojdzie do derbów Mazowsza - w Płocku Wisła podejmie mistrza Polski Legię Warszawa. Początek o godzinie 20:30.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 3:1

Bramki: Flavio Paixao (30., 68.), Marco Paixao (89.) - Rafał Boguski (57.)