Legia - Borussia: Postawa Legii zniechęciła widzów. Wyniki oglądalności

Postawa i styl gry Legii Warszawa w meczu przeciwko Borussii Dortmund w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów sprawiły, że w drugiej połowie kibice... masowo odchodzili od telewizorów.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement, w dwóch stacjach - TVP 1 i Canal+ - mecz oglądało średnio 3,04 miliona widzów. Jest jednak znaczna dysproporcja pomiędzy pierwszą a drugą połową.

Początek spotkania oglądało 3,5 miliona widzów, ale szybko zrezygnowało z tego ok. 500 tysięcy osób. W 17 minut legioniści stracili trzy gole, co znalazło swoje przełożenie na oglądalność drugiej odsłony. Zdecydowało się na to... blisko milion osób mniej. Canal+ miał stałą widownię na poziomie ok. 200 tysięcy, natomiast znaczny spadek nastąpił w TVP - z 3 mln na ok. 2 mln.

Legia Warszawa przegrała przy Łazienkowskiej z Borussią Dortmund 0:6, a do tego może spodziewać się kar za zadymy na stadionie i użycie pirotechniki. Wiele wskazuje na to, że kolejny mecz w stolicy - z Realem Madryt - odbędzie się bez udziału publiczności.