Sensacja w 1/16 finału Pucharu Polski, Legia nie obroni tytułu

Broniąca trofeum Legia Warszawa przegrała w Zabrzu z pierwszoligowym Górnikiem 2:3 po dogrywce i w 1/16 finału odpadła z piłkarskiego Pucharu Polski. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

Po 45 minutach mistrzowie Polski prowadzili już 2:0. W drugiej połowie pozwolili jednak rywalom na odrobienie strat. Warto zaznaczyć też, że w 42. minucie bramkarz Legii Radosław Cierzniak obronił rzut karny egzekwowany przez Romana Gergela.

Na początku dogrywki po strzale Michała Kucharczyka piłka odbiła się od słupka bramki zabrzan, potem w poprzeczkę trafił inny legionista Aleksandar Prijovic. Decydującą o awansie bramkę strzelił Kopacz w identyczny sposób, jak tę na 1:2 - wykorzystał podanie z rzutu rożnego Dawida Plizgi.

Kolejnym rywalem zabrzan będzie inny pierwszoligowiec - Wigry Suwałki.