Kolejna porażka Legii, mistrzowie przegrali z Termaliką

Legia Warszawa przegrała w meczu 8. kolejki Ekstraklasy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:2. Dla mistrzów Polski to już trzecia porażka w tym sezonie.

W tym sezonie piłkarze z Niecieczy jeszcze u siebie nie przegrali (cztery zwycięstwa, jeden remis). Legia rozegrała drugie w historii spotkanie w ekstraklasie w podtarnowskiej wsi. W marcu tego roku przegrała 0:3 (to spotkanie także sędziował Bartosz Frankowski).

"Słonie" mogły objąć prowadzenie w 7. minucie, ale Roman Gergel, 11 metrów od bramki Arkadiusza Malarza nie trafił dobrze w piłkę. Jednak w 20. min było 1:0. Minutę wcześniej po zagraniu ręką w polu karnym mistrza Polski Jakuba Rzeźniczaka rozjemca wskazał na "wapno". "Jedenastkę" zamienił na gola Vlastimir Jovanovic.

Przed przerwą legioniści najbliżsi wyrównania byli w 25. min. Po zagraniu Steevana Langila piłka odbiła się do słupka, zaś dobitkę Nemanji Nikolica obronił Krzysztof Pilarz.

Po przerwie miażdżącą przewagę miała Legia, ale zdobyła gola już przy wyniku 2:0. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego, z 18 m trafił do siatki Nikolic. Wcześniej, w 84. min Wojciech Kędziora wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul na nim Jakuba Czerwińskiego.

W 16. min kontuzji lewej nogi nabawił się sędzia spotkania Bartosz Frankowski. Okazało się jednak ona niegroźna, po krótkiej interwencji medycznej mógł kontynuować pracę.