Czystki w Legii Warszawa, prezes wyrzucił trzech piłkarzy

Trzech piłkarzy Legii Warszawa zostało odsuniętych od pierwszego zespołu. Mogą rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy. To efekt ostatniej porażki mistrzów Polski z Arką Gdynia i decyzji prezesa Bogusława Leśnodorskiego. Chodzi o Tomasza Brzyskiego, Stojana Vranjesa i Jakuba Rzeźniczaka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Klub ze stolicy jest bardzo bliski awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dobre występy w eliminacjach przeplata jednak fatalnymi meczami w Ekstraklasie. Po 6. kolejkach zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 6 punktów.

W miniony weekend Legia przegrała u siebie z Arką Gdynia 1:3. - Kilku piłkarzy nie może grać już w tej drużynie - napisał po tym spotkaniu na Twitterze prezes Leśnodorski.

Chodzi o Brzyskiego, Vranjesa i Rzeźniczaka, którzy będą trenować z zespołem rezerw. Wszystkim prezes dał wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Ostateczną decyzję dotyczącą ich przyszłości podejmie w środę, po rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dundalk.

Wydaje się, że tylko katastrofa może spowodować, że mistrzowie Polski nie zagrają w fazie grupowej Champions League. W pierwszym meczu na wyjeździe wygrali 2:0.

Radio ZET/AN

Więcej: