Ekstraklasa: Legia rządzi na Mazowszu. Mistrz Polski ograł Wisłę Płock

Wisła Płock prowadziła już 2:0, a jednak przegrała w trzeciej kolejce LOTTO Ekstraklasy z Legią Warszawa 2:3. Decydujący cios zadał w drugiej połowie Igor Lewczuk.

Takiego meczu ligowego na Mazowszu nie było od dziewięciu lat. W ostatnich derbach regionu legioniści pokonali płocczan 3:0. W tamtym sezonie Wisła spadła do pierwszej ligi i dopiero przed kilkoma miesiącami udało jej się powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przed tym meczem nieoczekiwanie wyżej w tabeli był beniaminek, który na inaugurację zdobył komplet punktów w starciu z Lechią. W następnej kolejce podopieczni Marcina Kaczmarka przegrali z Piastem Gliwice 2:1. Legia miała na koncie tylko dwa "oczka" za remisy z Jagiellonią i Śląskiem.

Trener Besnik Hasi ze względu na eliminacje Ligi Mistrzów dał odpocząć kilku kluczowym graczom, w tym m.in. Michałowi Pazdanowi, Nemanji Nikoliciowi i Tomaszowi Jodłowcowi. Szansę pokazania się szkoleniowcowi otrzymali m.in. Kasper Hamalainen i Jakub Kosecki. Obaj zawiedli, ale ich koledzy udźwignęli ciężar faworyta.

O triumf nie było jednak łatwo. Po 10 minutach mistrzowie Polski przegrywali 2:0 po trafieniach stoperów gospodarzy, Tomislava Bożicia i Przemysława Szymańskiego. Przy obu golach asystował eks-legionista, Dominik Furman.

Warszawianie wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą Prijovicia i Kucharczyka. Decydujący cios w drugiej części gry zadał środkowy obrońca Igor Lewczuk.

To pierwsze zwycięstwo Legii Warszawa w tym sezonie ligowym. Wisła Płock poniosła drugą porażkę z rzędu.

Wisła Płock - Legia Warszawa 2:3

Bramki: Tomislav Bożić (2.), Przemysław Szymiński (10.) - Aleksandar Prijović (17.), Michał Kucharczyk (41.), Igor Lewczuk (58.)