5 goli w 9 minut! Rok od wielkiego wyczynu Lewandowskiego [WIDEO]

Minął rok od pamiętnego meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem (5:1), w którym Robert Lewandowski pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali w zaledwie 9 minut. Tym wyczynem na stałe zapisał się w historii futbolu.

Nikt wcześniej w Bundeslidze nie strzelił pięciu goli w tak krótkim czasie. Wówczas Lewandowski zdobył też najszybszego hat-tricka w historii rozgrywek. Trzykrotnie trafiał do siatki rywali w ciągu niespełna 4 minut.

Na uwagę zasługuje też fakt, że "Lewy" wszedł do gry w tamtym meczu z ławki rezerwowych. Nigdy w wcześniej zmiennik nie zdobył w jednym meczu tylu bramek, i to nie tylko w Bundeslidze. Mowa tu o pięciu najsilniejszych ligach Europy (angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka, włoska).

Sam Lewandowski nie zapomniał o rocznicy tego wydarzenia. Na swoim profilu na FB zamieścił zdjęcie z tamtego spotkania z podpisem "9 minutes". Również Bayern Monachium postanowił przypomnieć o wyczynie swojego gracza: