Liga Europy: Kompromitacja Interu Mediolan, asysta Jędrzejczyka [WIDEO]

Do sensacji doszło na San Siro w pierwszej kolejce Ligi Europy. W spotkaniu grupy K Inter Mediolan przegrał na własnym stadionie z izraelskim Hapoelem Beer Sheva 0:2. Kuriozalną asystę w starciu przeciwko Salzburgowi zanotował Artur Jędrzejczyk.

Rosjanie wygrali w Austrii 0:1, a jedyny gol padł w 37. minucie. Zdobył go Joazinho po asyście z... rzutu z autu Artura Jędrzejczyka. Tej bramki by nie było, gdyby nie absurdalne zachowanie kilku graczy Salzburga.

Nie popisali się przedstawiciele Serie A. Inter skompromitował się przegrywając na San Siro z Hapoelem Beer Sheva 0:2, natomiast Fiorentina podzieliła się punktami z PAOK-iem Saloniki (0:0).

Dużo emocji - niekoniecznie sportowych - było w starciu Panathinaikosu z Ajaxem. Grecy prowadzili od 6. minuty po trafieniu Marcusa Berga, ale gole Traore i Riedewalda przesądziły o ich porażce. Obie drużyny nie dotrwały do ostatniego gwiazdka w komplecie - gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, a Holendrzy w dziesiątkę. Czerwone kartki otrzymali Ivan Ivanov oraz Wakaso Mubarak z "Panaty" i Hakim Ziyech z Ajaxu.

Zwycięstwa na swoim koncie zapisali także faworyci poszczególnych pojedynków: Southampton, Schalke, Szachtar i Villarreal. Drugi z hiszpańskich zespołów, Celta Vigo, tylko zremisowała ze Standardem Liege 1:1.