Liga Europy: Wpadka ManU, cudowny gol Sow. Dublet Teodorczyka [WIDEO]

Zenit Sankt Petersburg jako pierwszy zapewnił sobie awans do 1/16 finału Ligi Europy. W najciekawszym czwartkowym spotkaniu (w grupach A-F) Fenerbahce ograło Manchester United 2:0. Ozdobą meczu było przepiękne trafienie Moussy Sow.

Senegalczyk otworzył wynik spotkania już w 2. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska od Kaldirima 30-letni napastnik złożył się do przewrotki, a piłka poszybowała obok zaskoczonego de Gei. Po przerwie na 2:0 podwyższył Jeremain Lens.

W drugim meczu grupy A Zorya Ługańsk zremisowała z Feyenoordem 1:1. To sprawia, że Holendrzy i Turcy mają po 7 punktów, a podopieczni Jose Mourinho z dorobkiem 6 "oczek" spadli na 3. pozycję.

Pierwszym zespołem, który zameldował się w 1/16 finału, jest Zenit Sankt Petersburg (grupa D). Rosjanie nie bez problemu pokonali półamatorski irlandzki Dundalk 2:1. Oba gole dla zwycięzców zdobył Giuliano. Równolegle Maccabi Tel Awiw podzieliło się punktami z AZ Alkmaar.

Niebywałego wyczynu dokonał Aritz Aduriz. 35-letni Bask zdobył ... 5 goli (w tym trzy z rzutów karnych!) dla Athletiku Bilbao, a jego zespół pokonał Genk 5:3. W pierwszej połowie reprezentant Hiszpanii popisał się klasycznym hat-trickiem.

Drugie spotkanie grupy F także było niezwykle emocjonujące. Do 86. minuty Sassuolo prowadziło z Rapidem Wiedeń 2:2, a ostatecznie musiało zadowolić się remisem (2:2).

Lepiej spisał się inny włoski zespół. Roma uporała się na wyjeździe z Austrią Wiedeń (2:4). Wojciech Szczęsny nie grał.

Kolejne gole do swego dorobku dorzucił Łukasz Teodorczyk. W 89. minucie Polak strzałem głową pokonał golkipera Mainz, a w ostatnich sekundach skutecznie egzekwował rzut karny. To jego pierwszy dublet w barwach "Fiołków". Anderlecht zdemolował ekipę z Bundesligi aż 6:1.

Wyniki meczów 4. kolejki Ligi Europy w grupach A-F:

Grupa A:
Fenerbahce Stambuł - Manchester United 2:1 (Sow 2., Lens 59. - Rooney 89.)
Zoria Ługańsk - Feyenoord Rotterdam 1:1 (Forster 44. - Joergensen 15.)

Grupa B:
FK Astana - Olympiacos Pireus 1:1 (Despotović 8. - Seba 29.)
APOEL Nikozja - Young Boys Berno 1:0 (Sotiriou 69.)

Grupa C:
Anderlecht Bruksela - FSV Mainz 6:1 (Stanciu 9., 41., Tielemans 62., Teodorczyk 89., 90.+4, Bruno 90.+2 - De Blasis 15.)
FK Gabala - Saint-Etienne 1:2 (Gurbanov 39. - Tannane 45., Berić 53.)

Grupa D:
Maccabi Tel Awiw - AZ Alkmaar 0:0
Zenit Sankt Petersburg - Dundalk FC 2:1 (Giuliano 42., 78. - Horgan 53.)

Grupa E:
Astra Giurgiu - Viktoria Pilzno 1:1 (Stan 19. - Krmencik 25.)
Austria Wiedeń - AS Roma 2:4 (Kayode 2., Gruenewald 89. - Dżeko 4., 65., De Rossi 18., Nainggolan 78.)

Grupa F:
Athletic Bilbao - Genk 5:3 (Aduriz 8., 24., 44., 74., 90. - Bailey 28., Ndidi 50., Susić 79.)
Sassuolo - Rapid Wiedeń 2:2 (Defrel 34., Pellegrini 45. - Jelić 86., Kvilitaia 90.)