Liga Europy: Zaskakujące rozstrzygnięcia, gol Teodorczyka [WIDEO]

Pierwsza kolejka Ligi Europy, w grupach A-F, obfitowała w niespodzianki. Największą sprawiło debiutujące w tych rozgrywkach Sassuolo, które rozbiło Athletic Bilbao 3:0. Wpadkę w Rotterdamie zanotował Manchester United, a w Pilźnie Roma. Niebywałą końcówką popisał się Zenit Sankt Petersburg.

Rosjanie do 76. minucie przegrywali w Tel Awiwie z Maccabi aż 3:0. W ostatnim kwadransie zdarzyło się jednak coś niespodziewanego - w kwadrans Rosjanie zdobyli... cztery gole i ostatecznie wygrali to spotkanie 3:4! Przy stanie 3:1 czerwoną kartkę otrzymał Dasa, co nieco ułatwiło zadanie Zenitowi.

Słaby start zanotował Manchester United. W pierwszym spotkaniu grupy A "Czerwone Diabły" przegrały z Feyenoordem 1:0. Jose Mourinho postawił tym razem na szpicy Marcusa Rashforda, ale takie rozwiązanie nie przyniosło powodzenia. W 63. minucie na murawie pojawił się Zlatan Ibrahimović, lecz i on nie był w stanie pokonać golkipera gospodarzy.

Niewiele brakowało, by w tej samej "czwórce" doszło do kolejnej sensacji. Fenerbahce aż do doliczonego czasu gry przegrywało z Zorią Ługańsk, jednak w doliczonym czasie gry zdołało uratować punkt za sprawą trafienia Simona Kjaera.

Roma, z Wojciechem Szczęsnym na ławce, tylko zremisowała z Viktorią Pilzno 1:1. Więcej powodów do zadowolenia miał Łukasz Teodorczyk, który w 14. minucie "napoczął" Gabalę. Jego Anderlecht wygrał ostatecznie 3:1.

Fantastyczny debiut w Lidze Europy zanotowało Sassuolo. Włosi pewnie pokonali u siebie faworyzowany baskijski Athletic Bilbao 3:0. Wszystkie gole padły w ostatnich 30 minutach.

Bardzo dobrze zaprezentował się niedawny rywal Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dundalk wróci z Alkmaar z cennym "oczkiem".

Wyniki spotkań w grupach A-F:

Grupa A:
Feyenoord Rotterdam - Manchester United 1:0 (Vilhena 79.)
Zoria Ługańsk - Fenerbahce Stambuł 1:1 (Greczyszkin 52. - Kjaer 90.)

Grupa B:
APOEL Nikozja - FK Astana 2:1 (Vinicius 74., de Camargo 87. - Maksimović 45.)
Young Boys Berno - Olympiacos Pireus 0:1 (Cambiasso 42.)

Grupa C:
Anderlecht Bruksela - FK Gabala 3:1 (Teodorczyk 14., Santos 41. [samobój], Capel 78. - Dabo 20.)
Mainz 05 - Saint-Etienne 1:1 (Bungert 57. - Berić 88.)

Grupa D:
AZ Alkmaar - Dundalk 1:1 (Wuytens 60. - Kilduff 89.)
Maccabi Tel Aviv - Zenit Sankt Petersburg (Medunjanin 26., 70., Kjartansson 50. - Kokorin 76., Mak 84., Guiliano 86., Djordjević 90.)

Grupa E:
Astra Giurgiu - Austria Wiedeń 2:3 (Alibec 18., Sapunaru 74. - Holzhauser 16., Friesenbichler 33., Gruenwald 59.)
Viktoria Pilzno - AS Roma 1:1 (Bakos 11. - Perotti 4.)

Grupa F:
Rapid Wiedeń - Genk 3:2 (Schwab 51., Joelinton 59., Colley 60. [samobój] - Bailey 29.)
Sassuolo - Athletic Bilbao 3:0 (Lirola 60., Defrel 75., Politano 82.)