Liga Mistrzów: Kapitalna końcówka Realu, Glik wygrał na Wembley

Pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów za nami. Fatalnie rozpoczęła ją Legia Warszawa, która 0:6 przegrała u siebie z Borussią Dortmund. W innym meczu tej grupy zwycięstwo nad Sportingiem, po dwóch golach w końcówce, odniósł Real Madryt. Z wygranej cieszył się tez Kamil Glik. Jego AS Monaco wygrało na Wembley z Tottenhamem.

Real Madryt od 48. minuty przegrywał po golu Bruno Cesara. Do wyrównania doprowadził dopiero w 89. minucie po fantastycznym strzale Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego. Gola na wagę trzech punktów w 95. minucie zdobył Alvaro Morata.

W zaległym meczu grupy C, który nie odbył się we wtorek z powodu ulewnych opadów deszczu, Manchester City rozgromił Borussia Moenchengladbach 4:0. Trzy trafienia zaliczył w tym starciu Sergio Aguero.

W grupie G Leicester City wygrało na wyjeździe z Club Brugge 3:0, a FC Porto zremisowało 1:1 z FC Kopenhagą. W grupie H Juventus tylko zremisował 0:0 z Sevillą, a Lyon z Maciejem Rybusem w składzie wygrał 3:0 z Dinamo Zagrzeb.

Kamil Glik i jego AS Monaco pokonało Tottenham 2:1 w hitowym meczu grupy E. W drugim spotkaniu tej grupy Bayer Leverkusen zremisował 2:2 z CSKA Moskwa.