Liga Mistrzów: Cały mecz Glika, rezerwowy Rybus

We wtorkowych meczach 5. kolejki Ligi Mistrzów wystąpiło dwóch Polaków, nie licząc piłkarzy Legii Warszawa. Kamil Glik rozegrał cały mecz w barwach AS Monaco z Tottenhamem Hotspur, a Maciej Rybus z Olympique Lyon grał od 88. minuty spotkania z Dinamem Zagrzeb.

W 51. minucie spotkania w Monako Glik sfaulował w swoim polu karnym jednego z rywali, za co otrzymał żółtą kartkę. "Jedenastkę" na gola zamienił Harry Kane, doprowadzając do stanu 1:1. Ostatecznie to jednak gospodarze wygrali 2:1 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca.

Zwycięstwo odniosła także drużyna Rybusa, która pokonała na wyjeździe 1:0 Dinamo Zagrzeb i zachowała szansę awansu do fazy pucharowej.

Z Legią nie zagrał w Dortmundzie obrońca pewnej już wcześniej miejsca w kolejnej fazie Borussii Łukasz Piszczek. Jego zespół pokonał mistrza Polski po niezwykłym meczu 8:4.

Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka nie znaleźli się w kadrze Leicester City na mecz z FC Brugge, wygranym przez mistrzów Anglii 2:1. "Lisy" również awansowały do 1/8 finału.

W środę okazję występu mogą mieć m.in. Robert Lewandowski z Bayernu Monachium, którego rywalem będzie FK Rostów, czy Grzegorz Krychowiak. Jego Paris Saint-Germain zmierzy się w Londynie z Arsenalem Londyn.