Liga Mistrzów: Przełamanie Lewandowskiego, porażka Napoli

Robert Lewandowski przełamał fatalną passę ponad 500 minut bez zdobycia gola w barwach Bayernu Monachium. Kapitan reprezentacji Polski strzelił bramkę w meczu przeciwko PSV w Lidze Mistrzów, a jego zespół wygrał 4:1. W zdecydowanie gorszym nastroju schodził z boiska Piotr Zieliński, którego Napoli przegrało z Besiktasem 2:3.

Włoska drużyna w dwóch poprzednich meczach zgromadziła na koncie komplet punktów. W środę wydawało się, że dopisze sobie kolejne trzy. Turcy trzy razy wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie. Napoli dwa razy udało się odrobić straty za sprawą goli Driesa Mertensa i Manuela Gabbiadiniego. W 50. minucie rzut karny zmarnował Lorenzo Insigne.

Mecz w pierwszym składzie rozpoczął Piotr Zieliński. Z boiska zszedł w 82. minucie.

W drugim starciu tej grupy Benfica wygrała 2:0 z Dynamem Kijów.

Niespodzianek nie było w meczach grupy A. Aż 6:0 Arsenal wygrał z Łudogorcem Razgrad, natomiast PSG 3:0 ograło FC Basel.

W grupie D, tak jak Bayern Monachium, komplet punktów zdobyło Atletico Madryt. "Rojiblancos" 1:0 wygrali z Rostowem.

W hitowym starciu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona rozgromiła Manchester City 4:0.