Fatalny mecz AS Romy, wpadka Wojciecha Szczęsnego [WIDEO]

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów AS Roma - z Wojciechem Szczęsnym w bramce - przegrała z FC Porto aż 0:3 (w Portugalii było 1:1), a polski bramkarz popełnił duży błąd, który zaowocował stratą gola. Gospodarze kończyli spotkanie w... dziewiątkę. Czerwone kartki zobaczyli Daniele De Rossi w 39. minucie oraz Emerson Palmieri na początku drugiej połowy.

To nie był za bardzo udany mecz Szczęsnego, zwłaszcza w przypadku drugiego gola dla gości, kiedy golkiper Romy wybiegł daleko przed bramkę.

Spotkanie sędziował Szymon Marciniak, uczestnik niedawnych mistrzostw Europy we Francji.

Grało też AS Monaco z Kamiliem Glikiem w podstawowym składzie. Francuski klub po raz drugi pokonał Villarreal, tym razem 1:0. Polak grał całe spotkanie.

Oprócz Legii Warszawa, która wyeliminowała Dundalk (3:1 w dwumeczu), Porto i Monaco awans we wtorek wywalczyły Celtic Glasgow (mimo porażki 0:2 w rewanżu w Izraelu) i Łudogorec Razgrad. Pięciu pozostałych uczestników fazy grupowej LM zostanie wyłonionych w środę.

Pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w dniach 13-14 września. Losowanie grup zaplanowano na najbliższy czwartek w Monako.