Liga Mistrzów: Zwycięstwa faworytów, Leicester z kompletem punktów

Podczas gdy my przyglądaliśmy się rywalizacji Legii Warszawa z Realem Madryt, na siedmiu innych stadionach również toczyła się walka o kolejne punkty w Lidze Mistrzów. Podobnie jak na Santiago Bernabeu, we wtorkowych meczach nie było niespodzianek.

Najwięcej goli padło właśnie w grupie F, w której rywalizują mistrzowie Polski. "Królewscy" rozbili Legię 5:1, choć "Wojskowi" zaprezentowali dobry futbol. W innym spotkaniu Sporting przegrał u siebie z Borussią Dortmund 1:2. Łukasz Piszczek rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie na ostatnie 20 minut.

Ciekawie rozwija się sytuacja Bayeru Leverkusen. Po trzech kolejkach Niemcy mają trzy punkty za... trzy remisy. W tej serii gier podzielili się punktami z faworyzowanym Tottenhamem (0:0). Znów w końcówce punkt uratowało Monaco - tym razem "zbawcą" nie był Kamil Glik, a Bernardo Silva.

Fantastycznie radzi sobie debiutujące w Lidze Mistrzów Leicester City. Anglicy mają komplet punktów i powoli mogą przygotowywać się do fazy pucharowej. We wtorek "Lisy" - bez Kapustki i Wasilewskiego w kadrze meczowej - pokonały FC Kopenhaga 1:0. Jedynego gola zdobył niezawodny Riyad Mahrez. W równolegle rozegranym meczu FC Porto ograło FC Brugge 1:2.

W grupie F łeb w łeb idą Sevilla i Juventus. Obie drużyny wygrały swoje wtorkowe spotkania 0:1, ale zdecydowanie więcej emocji było w starciu "Starej Damy" z Lyonem. W 35. minucie Gianluigi Buffon obronił rzut karny, na początku drugiej połowy z boiska wyleciał Lemina, a mimo to w 76. minucie zwycięstwo mistrzom Italii zapewnił Juan Cuadrado. To jednak nie on, a Buffon został bohaterem tego starcia.

Andaluzyjczycy pokonali Dinamo Zagrzeb po trafieniu z 37. minuty Samira Nasriego.

Komplet wyników wtorkowych meczów Ligi Mistrzów:

Grupa E:
Bayer Leverkusen - Tottenham Hotspur 0:0
CSKA Moskwa - AS Monaco 1:1 (Traore 34. - Silva 87.)

Grupa F:
Real Madryt - Legia Warszawa 5:1 (Bale 16., Jodłowiec 20. [amobój], Asensio 37., Vazquez 68., Morata 85. - Radović 22. [karny])
Sporting Lizbona - Borussia Dortmund 1:2 (Aubameyang 9., Weigl 43. - Cesar 67.)