Liga Mistrzów: Zwycięstwo drużyny Glika, Juventus - Lyon na remis

Kamil Glik rozegrał cały mecz w barwach AS Monaco w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oprócz niego i piłkarzy Legii w środę w tych rozgrywkach wystąpili także Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) i Maciej Rybus (Olympique Lyon).

Piszczek jeszcze we wtorek zmagał się z problemami żołądkowymi, przez co został odesłany do domu i nie uczestniczył w treningu gospodarzy. W środę, podobnie jak dwa tygodnie temu w Lizbonie, zasiadł na ławce rezerwowych w spotkaniu ze Sportingiem. Na boisku wówczas pojawił się w 68., a tym razem - w 69. minucie. Jego zespół wygrał oba spotkania, odpowiednio, 2:1 i 1:0.

Glik dobrze spisał się w obronie od pierwszego do ostatniego gwizdka, dzięki czemu jego zespół nie stracił żadnego gola w meczu z CSKA Moskwa (3:0), natomiast Rybus rozegrał 70 minut spotkania z Juventusem Turyn (1:1).

We wtorek dwie bramki dla Bayernu Monachium zdobył Robert Lewandowski, powiększając swój dorobek w tych rozgrywkach do 36 trafień. Bawarczycy wygrali w Eindhoven z PSV 2:1.

Z kolei Piotr Zieliński wszedł w 81. minucie na plac gry w Stambule, gdzie Napoli rywalizowało z Besiktasem (1:1), a Grzegorz Krychowiak pojawił się na boisku w 46. minucie spotkania FC Basel - Paris Saint-Germain (1:2).