Legia już czeka na losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów

Losowanie fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się 25 sierpnia w Monako - przypomniała w czwartek UEFA. Bardzo blisko udziału w tej fazie zmagań jest Legia Warszawa, która w pierwszej rundzie eliminacji pokonała w Irlandii Dundalk FC 2:0.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

UEFA (Europejska Unia Związków Piłkarskich) na swojej stronie internetowej zamieściła w czwartek informację, o której godzinie - według różnych stref czasowych - rozpocznie się ceremonia losowania w Monako (w Polsce o godz. 18).

Wiele wskazuje na to, że będzie ona istotna dla mistrza Polski. Legia znajduje się w świetnej sytuacji - pokonała w Irlandii Dundalk FC 2:0. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek na Łazienkowskiej.

Dotychczas tylko dwa polskie kluby zdołały awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów - właśnie Legia w sezonie 1995/96 oraz Widzew Łódź w następnej edycji.

W obecnym sezonie rywalizacja w grupach LM rozpocznie się 13-14 września, a zakończy 6-7 grudnia. Finał zaplanowano na 3 czerwca 2017 w walijskim Cardiff.

Trofeum broni Real Madryt, który 28 maja pokonał w finale w Mediolanie Atletico Madryt w rzutach karnych 5-3. Po 120 minutach był remis 1:1.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: