"Czerwone Diabły" ograły mistrza Anglii. Premierowy gol Pogby

Bez Wayne'a Rooneya w podstawowym składzie Manchester United pokonał na własnym boisku Leicester City 4:1 w sobotnim meczu szóstej kolejki angielskiej Premier League. Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski nie znaleźli się w kadrze meczowej gości.

Zespół "Czerwonych Diabłów" wszystkie cztery bramki strzelił w pierwszej połowie. Pierwszą zdobył w 22. minucie Chris Smalling, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce premierowej odsłony, kiedy podopieczni Jose Mourinho strzelili trzy bramki w ciągu pięciu minut. W 37. minucie zespołową akcję gospodarzy wykończył skutecznym strzałem Juan Mata. Niespełna trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości piłkę wpakował do bramki Marcus Rashford. W 42. minucie ponownie z rzutu rożnego dośrodkowanie wykorzystał wybrany najlepszym piłkarzem tego spotkania Paul Pogba. Był to jego pierwszy gol w barwach Manchesteru.

Na pół godziny przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę honorową dla obrońców mistrzowskiego tytułu zdobył Demarai Gray po efektownym strzale z dystansu.

Po raz pierwszy w tym sezonie ligowym, w podstawowym składzie United nie znalazł się Rooney. Kapitan "Czerwonych Diabłów" pojawił się na boisku w 83. minucie zmieniając Rashforda.

Wieczorem Arsenal podejmie Chelsea w derbach Londynu.