Klasa Marcina Gortata! Przekazał 125 tys. na leczenie chorego chłopca

Marcin Gortat po raz kolejny udowodnił, że jest wielkim sportowcem. I nie chodzi w tym przypadku o jego wyczyny na parkiecie. We wtorek koszykarz dołączył do akcji #DobroWraca. Zrobił to w w wielkim stylu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek trwała zbiórka pieniędzy dla oczekującego na operację stóp i kolan Antosia. Internauci chętnie do niej dołączali. Dołączył też Marcin Gortat. Na początku zapytał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, ile pieniędzy jeszcze potrzeba. Następnie rzucił krótkie "Idę do kompa" i zrobił przelew na brakującą kwotę 125 tysięcy złotych. W ten sposób zamknął akcję.

Marcin Gortat gra na co dzień w zespole Washington Wizards. Z samego kontraktu zarobił w sezonie 2015/2016 ponad 10 milionów dolarów. Mimo tego należy docenić jego gest. Nie każdy - mimo tak ogromnych zarobków - potrafi się nimi dzielić z potrzebującymi. Brawo!

Należy wspomnieć też, że udział w akcji brało kilku innych polskich sportowców. Adrian Mierzejewski dorzucił się do zbiórki poniedziałkowej, deklarując wsparcie kwotą około 20 tysięcy złotych. Pomagał też m.in. Sebastian Mila.

Radio ZET/AN

Więcej: