NBA: Porażka Wizards na inaugurację, słaby występ Gortata

Koszykarze Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie przegrali na wyjeździe z Atlantą Hawks 99:114 w lidze NBA. To był pierwszy mecz obu zespołów w sezonie 2016/17. Polak zdobył cztery punkty i zaliczył 11 zbiórek.

Jeszcze w czwartej kwarcie "Czarodzieje" wyszli na prowadzenie 82:81, ale później coś wyraźnie się zacięło i drużyna z Waszyngtonu do końca meczu uzyskała już tylko 17 punktów. To wykorzystali gospodarze, którzy szybko zaczęli odskakiwać rywalom.

Na nieco ponad cztery minuty przed końcem mieli już 19 pkt przewagi. Najskuteczniejszy tego dnia był Paul Millsap, który zdobył 28 pkt. Bardzo dobrze wypadł także rezerwowy Tim Hardaway Jr. - 21 pkt.

W ekipie Wizards najwięcej punktów zdobył Markieff Morris - 22 pkt. Gortat wyszedł w wyjściowej piątce i spędził na parkiecie ponad 32 minuty. Trafił dwa z sześciu rzutów z gry, miał 11 zbiórek, jeden blok, przechwyt, asystę i trzy straty. Po drugiej stronie na tej samej pozycji był Dwight Howard, z którym Polak grał w Orlando Magic i był wówczas jego zmiennikiem.

Amerykanin w porównaniu z Gortatem był lepszy w każdym elemencie. Zapisał na swoim koncie 11 punktów, 19 zbiórek i trzy bloki.

Kolejny mecz "Czarodzieje" rozegrają także na wyjeździe z Memphis Grizzlies.