NBA: 10. double-double Gortata nie uchroniło Wizards od porażki

Marcin Gortat zanotował dziesiąte w tym sezonie double-double, ale jego Washington Wizards przegrali po dogrywce z Oklahoma City Thunder 115:126. Była to jedenasta porażka "Czarodziejów" w tym sezonie.

W całym spotkaniu łodzianin zdobył 12 punktów i dołożył 11 zbiórek. Nie imponował jednak skutecznością, gdyż trafił tylko połowę z wszystkich prób (6/12). Na jego całkowity dorobek złożyły się także dwie asysty, blok oraz dwa przestrzelone rzuty osobiste.

Bohaterem meczu został Russell Westbrook, który po raz dziewiąty w bieżących rozgrywkach popisał się triple-double. Amerykanin niemal w pojedynkę rozstrzygną losy dogrywki, w której zdobył 14 punktów. W całym spotkaniu zgromadził 35 "oczek", miał 14 zbiórek i 11 asyst.

Najlepszym strzelcem "Czarodziejów" był Bradley Beal, autor 31 punktów.

Dla Washington Wizards była to już jedenasta porażka w tym sezonie przy zaledwie sześciu zwycięstwach. W noyc z soboty na niedzielę czasu polskiego ekipa Randy'ego Wittmann zmierzy się z San Antonio Spurs.