Liga Mistrzów: Dwa gole Milika, Barcelona rozbiła Celtic

Arkadiusz Milik zdobył dwa gole w wygranym przez Napoli 2:1 meczu z Dynamem Kijów w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wielkie strzelanie urządziła sobie za to Barcelona, która rozbiła Celtic aż 7:0.

Reprezentant Polski obie bramki zdobył jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw dał swojej drużynie remis, a następnie wyprowadził ją na prowadzenie. Przebywał na boisku do 82. minuty. Na niecałe dwa kwadranse przed końcem spotkania na boisku pojawił się Piotr Zieliński.

W drugim meczu tej grupy Benfica zremisowała 1:1 z Besiktasem.

Aż trzy gole zdobył w spotkaniu z Celtikiem Glasgow Lionel Messi. Łącznie w Lidze Mistrzów ma na swoim koncie już 86 trafień i pod tym względem ustępuje jedynie Cristiano Ronaldo, który strzelił 93 gole. Oprócz Argentyńczyka w starciu ze Szkotami trafiali też: Neymar, Iniesta i Suarez (dwie bramki).

W najciekawiej zapowiadającym się starciu tej kolejki PSG zremisowało z Arsenalem 1:1. Mecz w pierwszym składzie francuskiej ekipy rozpoczął Grzegorz Krychowiak.

Na uwagę zasługuje też występ Roberta Lewandowskiego, który strzelił bramkę w meczu Bayernu Monachium z Rostowem. Mistrzowie Niemiec wygrali 5:0.