Siatkarze będą mieli nowego trenera? Pojawili się pierwsi kandydaci

Wciąż niepewna jest przyszłość Stephane'a Antigi na stanowisku trenera siatkarskiej reprezentacji Polski. Włoska prasa rozpoczęła spekulacje na temat kandydatów mogących zająć jego miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Celem biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro było zdobycie medalu. Niestety swoją przygodę z brazylijskim turniejem zakończyli już na etapie ćwierćfinału, gdzie przegrali 0:3 z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Ta porażka może zdecydować o tym, że Polski Związek Piłki Siatkowej zakończy współpracę z Antigą. Włoska "La Gazzetta dello Sport" wymieniła już nawet kandydatów do zajęcia jego miejsca. Mowa o Bułgarze Radostinie Stojczewie i Włochu Ferdinando De Giorgim.

Ten pierwszy w przeszłości prowadził reprezentację Bułgarii, z którą wywalczył awans na igrzyska w 2012 roku. Duże sukcesy osiągał w siatkówce klubowej. Z włoskim Trentino trzykrotnie sięgał po zwycięstwo w Lidze Mistrzów, czterokrotnie zdobywał też mistrzostwo kraju.

Ferdinando De Giorgi to z kolei trener, który od 2015 roku pracuje w Polsce. W swoim pierwszym sezonie w roli trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wywalczył mistrzostwo kraju.

Radio ZET/AN

Więcej: