Kolejne zwycięstwo Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock po niesamowitej walce pokonali w meczu 7. kolejki grupy A Ligi Mistrzów szwajcarską drużynę Kadetten Schafhausen 33:26. To ich drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach, a dla rywala siódma porażka.

Na parkiecie Orlen Areny w 7. kolejce rozgrywek spotkały się dwie ekipy z najmniejszą liczbą punktów. Po zwycięstwie przed tygodniem nad faworyzowanym THW Kiel, płocczanie wysoko pokonali w rozgrywkach Superligi Zagłębie Lubin i są mocno rozpędzeni.

A jednak spotkanie nie układało się od początku po myśli gospodarzy. Rywale od pierwszej minuty postawili twarde warunki i choć Orlen Wisła miała przewagę, to nie potrafiła jej wykorzystać, popełniając masę błędów. W 22. min przegrywała 9:11 i trener Piotr Przybecki poprosił o czas. Chwilę później był remis, a w 28. min wicemistrzowie Polski prowadzili 14:12. Duży wpływ na ten korzystny wynik miał zmiennik Rodrigo Corralesa – Adam Morawski.

Po przerwie Orlen Wisła grała już swoje. Przez pierwszych 10 min goście zdobyli tylko trzy bramki, a gospodarze powiększyli swój dorobek o siedem goli i prowadzili 22:15.

Bardzo dobry mecz rozgrywał Morawski w płockiej bramce. Po jego paradach koledzy wychodzili z udanymi kontrami. Podopieczni Przybeckiego rozgrywali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. W 50. min spotkania było 28:20, a dwie minuty później 30:21.

W końcówce gospodarze na chwilę oddali inicjatywę w ręce gości, którzy skorzystali z okazji i strzelili dwa kolejne gole. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Orlen Wisły 33:26.

Mecz rewanżowy obu drużyn odbędzie się 26 listopada w Szwajcarii.