Skra ukarana walkowerem. Wystawiła za mało Polaków

PGE  Skra Bełchatów została ukarana walkowerem za mecz z Espadonem w Szczecinie, w którym w zespole gości przez chwilę na boisku przebywało czterech obcokrajowców. Spotkanie zostało rozegrane 20 października, ale dopiero teraz zapadła decyzja o karze.

Skra zwyciężyła 3:0, lecz wynik został zweryfikowany na 3:0 dla gospodarzy.
W drużynie gości w jednej z akcji pierwszego seta na boisku było czterech obcokrajowców: Ukrainiec Jurij Gładyr, Serb Srecko Lisinac, Bułgar Nikołaj Penczew oraz Argentyńczyk Nicolas Uriarte. W obecnych rozgrywkach regulamin dopuszcza zaś jednoczesne uczestnictwo najwyżej trzech zawodników spoza Polski.

Przypadkiem zajął się organizator rozgrywek - Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA. Wynik meczu wygranego 3:0 przez PGE Skrę został zmieniony na 3:0 i po 25:0 w każdym secie dla Espadonu. Klub z Bełchatowa w ciągu 21 dni ma także zapłacić 5 tys. zł kary PLPS SA i 15 tys. zł rywalom ze Szczecina.
W uzasadnieniu decyzji napisano m.in., że „w ocenie PLPS wyłączną odpowiedzialność za wprowadzenie do gry czterech zawodników obcokrajowców ponosi sztab szkoleniowy PGE Skry Bełchatów”.

Szefowie bełchatowskiego klubu wkrótce mają podjąć decyzję, czy złożą odwołanie od ogłoszonej w czwartek decyzji.