Kolejny reprezentant Polski blisko Napoli. Ma kosztować 20 mln euro

Napoli nie zamierza długo czekać z wydaniem pieniędzy zarobionych na sprzedaży Gonzalo Higuaina do Juventusu. W poniedziałek potwierdziło transfer Arkadiusza Milika za około 30 milionów euro. Niebawem ma zakontraktować też Piotra Zielińskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zieliński już ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Napoli. Udinese na sprzedaży Polaka zarobi 20-23 miliony euro. Możliwe, że neapolitańczycy zapłacą 15 milionów euro oraz definitywnie sprzedadzą Udinese wypożyczonego dotąd Duvana Zapatę - poinformował "Przegląd Sportowy".

Jeśli transfer dojdzie do skutku, wówczas wicemistrzowie Włoch przeznaczą na sprowadzenie reprezentantów Polski 50 milionów euro, czyli ponad połowę kwoty, za jaką Juventus kupił od nich Higuaina (Argentyńczyk odszedł za 90 milionów).

Zieliński stałby się też trzecim najdroższym polskim piłkarzem w historii. Pierwsze miejsce należy do Grzegorza Krychowiaka, który według różnych źródeł przeszedł z Sevilli do PSG za kwotę w granicach 33-45 milionów euro. Drugi w zestawieniu jest Arkadiusz Milik.

Radio ZET/AN

Więcej: