Gol w ostatniej chwili uratował Pogoń w meczu z Cracovią

Pogoń zremisowała 1:1 w sobotnim meczu z Cracovią. O wyniku meczu zdecydowała bramka strzelona przez szczecinian w 89. minucie spotkania.

Cracovia prowadziła z gospodarzami od 9. minuty meczu. Gola strzelił Mateusz Szczepaniak. Wykorzystał złą interwencję Jakuba Czerwińskiego i płaskim strzałem w dalszy róg nie dał szans na obronę Dawidowi Kudle.

Dopiero tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Dawid Kort wyrównał wynik. Gdy się wydawało, że mecz zakończy się zwycięstwem gości, w niegroźnie wyglądającej sytuacji obrońcy krakowscy wybili piłkę tuż przed pole karne, dopadł do niej Kort i z woleja uderzył nie do obrony. To jego drugi gol w tym sezonie (poprzednio strzelił Koronie Kielce) i kolejny godny kamer telewizyjnych.

Ekstraklasa piłkarska - Pogoń - Cracovia 1:1 (wynik)

Bramki: 0:1 Mateusz Szczepaniak (9), 1:1 Dawid Kort (89).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Sebastian Rudol, Seiya Kitano, Mateusz Matras. Cracovia Kraków: Milan Dimun, Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Mateusz Szczepaniak.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 8 125.