Polska - Rumunia: Awantury na trybunach, race na boisku [WIDEO]

Niespokojnie na trybunach podczas meczu Rumunia - Polska w Bukareszcie. Miejscowi kibice obrzucili polski sektor racami, a strefa buforowa zamieniła się w pole bitwy.

Na kilka godzin przed spotkaniem miejscowa policja zatrzymała sześciu chuliganów z Polski, którzy wszczęli bójkę w jednej z restauracji na Starym Mieście. Część z pseudokibiców w ogóle do Rumunii nie wjechała - zostali zatrzymani na granicy z Węgrami. Mieli przy sobie niebezpieczne narzędzie.

Niestety incydenty przeniosły się na trybuny, ale - jak wynika z doniesień - sprowokowali je kibice gospodarzy, którzy obrzucili polski sektor racami. Po chwili strefa buforowa zamieniła się w pole bitwy - funkcjonariusze częściowo opanowali sytuację przy użyciu gazu pieprzowego i pałek.

Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym Łukasza Fabiańskiego wylądowały środki pirotechniczne. Mecz został przerwany na kilkadziesiąt sekund.

Po pierwszych 45 minutach Polska prowadzi z Rumunią 1:0 po przepięknym trafieniu Kamila Grosickiego.