Polska - Ukraina: Zwycięstwo Biało-czerwonych w meczu U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w meczu towarzyskim Ukrainę 2:0 (1:0). Bramki w spotkaniu rozegranym w Bydgoszczy zdobyli Mariusz Stępiński i Kamil Mazek.

Tuż przed końcem pierwszego kwadransa gry Polacy prowadzili już 1:0. W zamieszaniu przed polem karnym dobrze znalazł się Krzysztof Piątek, podał do wychodzącego przed obrońców Mariusza Stępińskiego, a ten przyłożył nogę i dał biało-czerwonym prowadzenie. Świetną interwencją podpisał się w 34. minucie bramkarz reprezentacji Polski Jakub Wrąbel. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Sebastiana Rudola, na linii 11 metrów piłkę ustawił kapitan Ukrainy Ivan Zotko, ale jego strzał pewnie obronił golkiper biało-czerwonych.

Po zmianie stron odważniej zaczęli goście i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Polacy nie pozostawali dłużni, ale żadnej ze stron nie udawało się umieścić piłki w bramce przeciwnika. W 83. minucie faulowany w polu karnym był Dawid Kownacki, ale rzutu karnego na bramkę nie zamienił Mariusz Stępiński. Dwie minuty później Stępiński się zrehabilitował, świetnie znajdując Kamila Mazka, który pewnie pokonał Wołodymyra Machankowa.

olejny mecz towarzyski reprezentacja do lat 21 rozegra w Gdyni 10 października, a przeciwnikiem będzie Czarnogóra.

Polska – Ukraina 2:0

Bramki: Mariusz Stępiński (14.), Kamil Mazek (85.)