El. MŚ 2018: Popis Portugalii, cztery gole Ronaldo

Portugalia rozgromiła Andorę 6:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Cztery gole strzelił w tym spotkaniu Cristiano Ronaldo.

Gwiazdor Realu Madryt strzelanie rozpoczął już w 2. minucie. Nie minęło kilkadziesiąt kolejnych sekund, a już miał na koncie dwie bramki. Kolejne dwie dołożył po zmianie stron. Oprócz niego do siatki rywala trafiali też Joao Cancelo i Andre Silva. Rywale kończyli mecz w dziewiątkę. W drugiej połowie - po otrzymaniu czerwonej kartki - boisko opuścili Jordi Rubio i Marc Rebes.

W pozostałych dwóch meczach tej grupy Łotwa przegrała 0:2 z Wyspami Owczymi, a Węgry 2:3 ze Szwajcarią.

Po dwóch kolejkach Szwajcaria z dorobkiem sześciu punktów jest liderem tabeli. Drugie miejsce zajmują niespodziewanie Wyspy Owcze, które zgromadziły cztery oczka. Portugalia z trzema punktami jest trzecia.