Prezydent Andrzej Duda do olimpijczyków: Trochę Wam zazdroszczę

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości ślubowania przekazał chorążemu polskiej reprezentacji olimpijskiej Karolowi Bieleckiemu biało-czerwoną flagę. - Jestem tutaj po to, by wam podziękować - zwrócił się do zawodników udających się do Rio de Janeiro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Gratuluję z całego serca wszystkim tych nominacji olimpijskich. Musi to być niesamowite przeżycie móc uczestniczyć w igrzyskach. Trochę zazdroszczę, że nie mogłem powiedzieć także: "ślubuję". To musi być coś niesamowitego być takim zawodnikiem, trenerem, takiej jakości fizjoterapeutą, mechanikiem czy inną osobą współpracującą, aby wywalczyć nominację olimpijską, aby móc wziąć udział w tym największym święcie sportu jaki jest na świecie. Z całą pewnością to niewyobrażalny trud. Cierpienie, czasem ból i tylko czasem przychodzi sukces. Nie wszystkim jest on dany, ale państwu dany jest już w postaci, że jedziecie na igrzyska - powiedział do zebranych Andrzej Duda.

W piątek w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie ślubowała największa grupa sportowców. Byli wśród nich m.in. lekkoatleci z dwukrotnym mistrzem w pchnięciu kulą (Pekin 2008, Londyn 2012) Tomaszem Majewskim, kolarze szosowi i torowi, judocy, piłkarze ręczni i wioślarze.

- Jestem tutaj nie tylko po to, żeby wam pogratulować, ale jestem też po to, by wam podziękować... Będziecie reprezentować Polskę i Polaków. Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent.

W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytał Majewski, dla którego będzie to ostatni występ w igrzyskach. W tym sezonie kończy sportową karierę.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: