WTA w Miami: Radwańska lepsza od Brengle. Polka w czwartej rundzie

Agnieszka Radwańska (2. WTA) pokonała reprezentantkę gospodarzy Madison Brengle (60. WTA) 6:3, 6:2 i awansowała do czwartej rundy turnieju WTA na twardych kortach w Miami. Kolejną rywalką Polki będzie lepsza z pary Timea Bacsinszky - Ana Ivanović.

W premierowym spotkaniu Miami Open krakowianka ograła Alize Cornet. Dobra postawa Madison Brengle sprawiła, że w trzeciej rundzie na Radwańską czekała niżej notowana tenisistka niż Francuzka. Nie oznaczało to łatwiejszej przeprawy, gdyż wcześniej Amerykanka wyeliminowała Camilę Giorgi i Annę Karolinę Schmiedlovą.

"Isia" nie miała jeszcze okazji grać przeciwko 25-latce z Dover, a ta nie mając nic do stracenia zaskoczyła podopieczną Tomasza Wiktorowskiego. Wobec błędów Polki i ambitnej postawy Brengle wyszła na prowadzenie 1:3, ale potem nie miała już nic do powiedzenia. Spadek jakości gry w połączeniu z lepszą grą Radwańskiej sprawiły, że pięć kolejnych punktów powędrowała na konto najlepszej polskiej tenisistki.

W drugim secie walka trwała tylko do stanu 2:2. Zawodniczki wymieniły się przełamaniami, ale to było wszystko, na co tego popołudnia stać było Amerykankę. Miała jeszcze okazję na re-breaka, jednak ją zmarnowała i finalnie przegrała ten mecz w dwóch setach.

Polka zapewniła już sobie obronę punktów z ubiegłego sezonu. Wszystko, co teraz ugra, będzie się liczyło na plus. Kolejną rywalką będzie Timea Bacinszky (20. WTA) lub była liderka rankingu WTA, obecnie 17. rakieta świata, Ana Ivanović.