Kolarstwo: Rafał Majka w grupie Bora-Hansgrohe

Rafał Majka, dwukrotnie najlepszy kolarz w klasyfikacji górskiej Tour de France i brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro, od przyszłego sezonu będzie się ścigał w barwach grupy Bora-Hansgrohe - poinformował niemiecki team na swojej stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polak, który przez ostatnie sześć sezonów reprezentował ekipy Saxo Bank, a następnie Tinkoff, podpisał dwuletni kontrakt. Wraz z nim barwy zmienił Paweł Poljański. Wcześniej z teamem Bora związali się inni kolarze grupy Olega Tinkowa, m.in. mistrz świata Słowak Peter Sagan i Maciej Bodnar.

Na stronie Bora-Hansgrohe podkreślono, że Majka będzie odgrywał ważną rolę w zespole podczas Giro d'Italia i Tour de France.

- Zawsze mówiłem, że musimy wzmocnić nasz skład pod kątem startów w wielkich tourach. Podpisując kontrakt z Rafałem Majką pozyskaliśmy kolarza, którego stać na miejsce w pierwszej piątce takich wyścigów. Nasi młodzi, niemieckojęzyczni utalentowani zawodnicy, jak Buchmann, Herklotz, Konrad czy Muehlberger będą mogli skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia -– zaznaczył menedżer zespołu Ralph Denk.

Aktualny mistrz kraju Majka, który 12 września skończy 27 lat, zwyciężył w klasyfikacji górskiej Tour de France w 2014 i 2016 roku. Jest jedynym polskim kolarzem, który wygrał dwa etapy "Wielkiej Pętli". W tegorocznym Giro d'Italia zajął piąte miejsce, ubiegłoroczną Vuelta a Espana ukończył na trzecim miejscu. Triumfował także w Tour de Pologne 2014, a w niedawnych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: