Gol Ramosa w 93. minucie, Superpuchar Europy dla Realu!

Real Madryt zdobył pierwsze trofeum w sezonie 2016/2017. W meczu o Superpuchar Europy "Królewscy" wygrali z Sevillą 3:2 po dogrywce.

Klub ze stolicy Hiszpanii wyszedł w mocno rezerwowym składzie. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczęli m.in. Karim Benzema, Luka Modrić i James Rodriguez. Cristiano Ronaldo, Toni Kroos, Pepe i Gareth Bale nie znaleźli się nawet w meczowej kadrze.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a bardzo dobrze weszli w to spotkanie. W 21. minucie objęli prowadzenie. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się debiutujący w barwach Realu Madryt Marco Asensio. Rywale do wyrównania doprowadzili jeszcze przed przerwą. W 41. minucie gola na 1:1 zdobył Franco Vazquez.

W drugiej części meczu Sevilla wyszła na prowadzenie. W 72. minucie Sergio Ramos faulował w polu karnym Vitolo. "Jedenastkę" na bramkę zamienił wprowadzony po przerwie Jewhen Konoplianka.

Gdy wydawało się, że trofeum powędruje do Andaluzji, znać o sobie dał ponownie Ramos. Tym razem wystąpił jednak w roli bohatera. W 93. minucie po dośrodkowaniu Lucasa z prawej strony wpakował piłkę do bramki z bliskiej odległości i doprowadził do dogrywki.

W niej "Królewscy" dominowali. Duży wpływ na obraz gry miała czerwona kartka dla Timothée Kolodziejczaka. Gola na wagę zwycięstwa - po znakomitym rajdzie prawą stroną - strzelił dla Realu w 119. minucie Dani Carvajal.