To może być wielki tydzień Angelique Kerber. Zdetronizuje Serenę?

Po 183 tygodniach Serena Williams może stracić pozycję liderki rankingu WTA. Jeśli Angelique Kerber wygra trwający już turniej w Cincinnati, zdetronizuje wielką Amerykankę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

34-latka miała wystąpić w tych zawodach z "dziką kartą", ale musiała wycofać się z rywalizacji ze względu na zapalenie ramienia. Ponadto za dwa tygodnie w Nowym Jorku rozpoczyna się US Open, do którego Williams chce się jak najlepiej przygotować. W ubiegłym roku poniosła tu bardzo bolesną porażkę - przegrywając w półfinale z Robertą Vinci straciła szansę na skompletowanie Klasycznego Wielkiego Szlema.

Absencja w Cincinnati może jednak kosztować Serenę Williams utratę pozycji liderki rankingu WTA. W poprzednim sezonie Amerykanka wygrała tę imprezę, a zatem już teraz wiadomo, że straci 900 punktów. Jeśli Angelique Kerber triumfuje w tym turnieju, z nawiązką odrobi stratę 675 pkt i po raz pierwszy w karierze wskoczy na szczyt tego zestawienia.

Williams króluje w rankingu od 18 lutego 2013 roku, gdy "zepchnęła" Wiktorię Azarenkę. To daje dokładnie 183 tygodnie. Rekord wszech czasów należy do Stefii Graf i wynosi 186 tygodni (7 sierpnia 1987 – 10 maja 1991). Niemka może pozbawić Amerykankę szans na pobicie tego osiągnięcia.

Kerber rozpocznie zmagania w Cincinnati od drugiej rundy. Jej rywalką będzie lepsza z pary Kateryna Bondarenko - Kristina Mladenović.

Radio ZET/KS

Więcej: