Transferowe szaleństwo z udziałem Polaków. Blisko 100 mln euro, a będzie więcej!

Dziesiątki milionów euro na transfery Polaków wydały tego lata zagraniczne kluby. Kupowały zawodników każdej formacji. Dwukrotnie biły rekord Polski. A to jeszcze nie koniec. Przed nami kolejny miesiąc transferowego okienka.

Który transfer był dla ciebie największym zaskoczeniem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2016 kontrakt z Lyonem podpisał Maciej Rybus. Przeszedł z rosyjskiego Tereka na zasadzie wolnego transferu. Wówczas wydawało się, że będzie to jeden z większych hitów transferowych tego lata z udziałem Polaków. Teraz mało kto o jego przenosinach pamięta.

Już w czasie mistrzostw Europy z PSG dogadał się Grzegorz Krychowiak. Jak podaje Transfermarkt, za jego przejście mistrzowie Francji zapłacili aż 33 miliony euro. W ten sposób uczynili go najdroższym polskim piłkarzem w historii. Chwilę wcześniej miano to należało do Kamila Glika, która za 11 milionów przeniósł się z Torino do AS Monaco.

Kolejnym hitem była wiadomość o transferze Arkadiusza Milika do Napoli. Zespół z San Paolo zapłacił za niego Ajaksowi Amsterdam aż 32 miliony. Również do Włoch powędrował Karol Linetty, na którego sprzedaży (do Sampdorii) Lech Poznań zarobić może nawet 4 miliony euro. Nie możemy zapomnieć też o transferach Bartłomieja Drągowskiego z Jagiellonii do Fiorentiny za 3,2 miliona i Ariela Borysiuka z Legii do QPR za 1,8 miliona.

Podsumowując wszystkie dotychczasowe transfery, zagraniczne kluby wydały na Polaków już ponad 85 milionów euro! A to nie koniec. Wciąż czekamy na potwierdzenie transferu Bartosza Kapustki z Cracovii do Leicester. W tym przypadku mówi się o kwocie nawet 6 milionów euro. Klub zmienić może też Jakub Błaszczykowski, który ma małe szanse na grę w Borussii Dortmund. Sporo mówi się też o transferze Kamila Grosickiego, którym mocno zainteresowany jest Everton.

Hitowe transfery z udziałem Polaków (lato 2016):

- Grzegorz Krychowiak (Sevilla - PSG za 33 mln euro)
- Arkadiusz Milik (Ajax - Napoli za 32 mln)
- Kamil Glik (Torino - Monaco za 11 mln)
- Karol Linetty (Lech - Sampdoria za 4 mln)
- Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia - Fiorentina za 3,2 mln)
- Maciej Rybus (Terek - Lyon za darmo)

Oni jeszcze mogą zmienić kluby:

- Bartosz Kapustka
- Jakub Błaszczykowski
- Michał Pazdan
- Kamil Grosicki

Radio ZET/AN

Więcej: