Bramkarz Valencii obronił dwa rzuty karne w jednym meczu [WIDEO]

Chociaż Valencia spisuje się w tym sezonie Primera Division fatalnie, to między słupkami ma znakomitego bramkarza. Diego Alves wyspecjalizował się w bronieniu rzutów karnych i śrubuje swój rekord w liczbie obronionych jedenastek.

W poprzednim tygodniu 31-letni Brazylijczyk pobił rekord słynnego Andoniego Zubizaretty. Obronił 17. rzut karny i ustanowił najlepsze osiągnięcie w historii Primera Division. W niedzielę przeciwko Atletico Madryt dokonał jeszcze jednej niezwykle rzadkiej rzeczy - obronił dwa rzuty karne i wyśrubował swój rekord do 19.

W 44. minucie Diego Alves w efektowny sposób obronił uderzenie Antoine'a Griezmanna, a po przerwie zastopował strzał Gabiego.

W sumie Brazylijczyk - we wszystkich rozgrywkach - może pochwalić się blisko 50-procentową skutecznością w obronie rzutów karnych. Na 45 prób skutecznie interweniował aż 22 razy. W samej Primera Division skutecznych było 19 na 41 obron. Nie zdołali go pokonać m.in. Cristiano Ronaldo (dwukrotnie), Lionel Messi, Carlos Bacca, Fernando Llorente, Ivan Rakitić czy Diego Costa.

W debiucie Cesare Prandelliego Valencia uległa "Rojiblancos" 2:0, ale Alves i tak został bohaterem spotkania. Oprócz dwóch obronionych jedenastek popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami.