La Liga: Barcelona wyrwała trzy punkty na Mestalla

FC Barcelona - przynajmniej na kilka godzin - objęła prowadzenie w tabeli Primera Division. W 9. kolejce "Duma Katalonii" pokonała na Mestalla z Valencią 2:3. Antybohaterem spotkania został sędzia Undiano Mallenco.

Od pierwszych minut gospodarze chcieli pokazać faworyzowanym rywalom, że nie pękają. Niestety często przekładało się to na ostrą, momentami wręcz brutalną grę. "Najlepiej" odczuł to Andres Iniesta, który już w 14. minucie na noszach opuścił plac gry. Na domiar złego fatalnie dysponowany był sędzia Mallenco, który popełnił kilka rażących błędów.

Gdyby rozjemca nie był tak pobłażliwy, to obie ekipy już po pierwszej połowie grałyby w dziesiątkę. Na czerwone kartki zapracowali Mario Suarez (wślizg uniesioną nogą w piszczel Andre Gomesa) oraz Sergio Busquets (za dwie żółte kartki). Jedynego gola także by nie było, gdyż Luis Suarez przeskoczył nad piłką uderzoną przez Leo Messiego i zasłonił jej lot Diego Alvesowi. Do przerwy Barcelona prowadziła jednak z "Nietoperzami" 0:1, choć Valencii należał się rzut karny po faulu Umtitiego na Rodrigo Moreno.

Po zmianie stron spotkanie obrało niespodziewany przebieg. W 10 minut "Los Ches" zdobyli dwa gole i wyszli na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do gości - na listę strzelców wpisali się Luis Suarez oraz ponownie Messi, który w ostatnich sekundach wykorzystał rzut karny.

Temperatura tego meczu była bardzo wysoka przez całe 90 minut. Nie zmalała także w doliczonym czasie gry. Po trafieniu Argentyńczyka na 2:3 dali o sobie znać również kibice, którzy z trybun trafili Neymara butelką w głowę. Valencia może liczyć się z karą za to zachowanie.

Po 9 kolejkach Barcelona ma 19 punktów i o jeden wyprzedza dwie madryckie drużyny, a o dwa Sevillę. Wszyscy rywale do fotelu lidera mają jeszcze przed sobą spotkania tej serii gier - w niedzielnym hicie Andaluzyjczycy zagrają z Atletico, a Real zmierzy się z Athletikiem Bilbao.

Valencia CF - FC Barcelona 2:3

Bramki: Munir El Haddadi (52.), Rodrigo Moreno (56.) - Lionel Messi (22.; 90.+4 karny), Luis Suarez (62.)