La Liga: Akcja jak z konsoli. Cudowny gol Las Palmas [WIDEO]

W meczu 9. kolejki Primera Division Las Palmas przegrało na El Madrigal z Villarrel 2:1, ale to właśnie o golu tej drużyny mówi się najwięcej i najgłośniej. Trafienie Kevina-Prince'a Boatenga śmiało może kandydować do najładniejszej bramki sezonu.

W 31. minucie ekipa z Wysp Kanaryjskich objęła prowadzenie po akcji, którą trudno przeprowadzić nawet na konsoli. Piłka krążyła jak po sznurku, aż wreszcie nastąpiło przyspieszenie - Jonathan Viera przerzucił futbolówkę nad głowami obrońców do Tany, ten zgrał ją... piątą z powietrza do wbiegającego Boatenga, który wykonał efektowne "nożyce" i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Akcja i gol marzenie!

Las Palmas nie wywiozło jednak z Walencji ani jednego punktu. W drugiej połowie bramki dla "Żółtej Łodzi Podwodnej" zdobyli Nicola Sansone i Cedric Bakambu.
Po 9 kolejkach Villarreal z 19 punktami zajmuje 4. miejsce. Las Palmas jest 9 (12 "oczek"). Liderem jest Real Madryt (21 punktów).