Agnieszka Radwańska w półfinale WTA Finals! Teraz mecz z liderką

Agnieszka Radwańska pozostaje w grze o obronę tytułu mistrzyni WTA! W meczu o "być albo nie być" w półfinale Polka pokonała turniejową "czwórkę" Karolinę Pliskovą 7:5, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie liderka rankingu tenisistek, Angelique Kerber.

W drugiej parze półfinałowej spotkają się zwyciężczyni Grupy Białej, rozstawiona z "ósemką" Swietłana Kuzniecowa oraz debiutująca w WTA Finals Słowaczka Dominika Cibulkova (7.).

Radwańska jeszcze nigdy nie przegrała z Czeszką (bilans 6-0), ba, nie straciła choćby jednego seta, i w piątek tę passę podtrzymała. W pierwszej partii wyszła jednak z tarapatów, gdyż po kilku wyrównanych gemach straciła swoje podanie i Pliskova wyszła na prowadzenie 2:4 i 0-40. Krakowianka nie dała jednak za wygraną, odrobiła straty, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przy okazji zaprezentowała kilka wybornych zagrań, w tym znakomity return po linii na zakończenie tej partii.

W drugim secie 24-latka z Czech także objęła prowadzenie (2:3), ale od tego momentu jej gra zupełnie się posypała. W ósmym gemie straciła swój serwis dwukrotnie pakując smecza w siatkę, a to zupełnie ją załamało. Radwańska wygrała 7:5, 6:3 i w sobotę o godzinie 13:30 zagra o finał z liderką rankingu WTA, Angelique Kerber.

(2) Agnieszka Radwańska - (4) Karolina Pliskova 7:5, 6:3