WTA Finals: Ważne zwycięstwo Radwańskiej, Muguruza bez szans na awans

W drugim meczu fazy grupowej Agnieszka Radwańska pokonała turniejową "piątkę" Garbinę Muguruzę 7:6(6) i w piątek zagra o awans do półfinału z Karoliną Pliskovą, z którą jeszcze nigdy nie przegrała. Hiszpanka straciła szansę na udział w fazie pucharowej.

Czy Agnieszka Radwańska awansuje do półfinału WTA Finals?

Wcześniej odbyło się spotkanie Swietłany Kuzniecowej z Karoliną Pliskovą, a zwycięstwo Rosjanki nałożyło ogromną presję na Muguruzę - Hiszpanka była świadoma, że jej porażka z krakowianką będzie oznaczała pożegnanie z marzeniami o półfinale. Radwańska była w bardziej komfortowym położeniu - wszystko miała w swoich rękach, a jej zwycięstwo gwarantowałoby wielkie emocje w piątkowym starciu z Czeszką. Wówczas obie panie zagrałyby o udział w najlepszej czwórce. Ewentualna wpadka nie pozbawiłaby jej natomiast szans na awans do fazy pucharowej, ale wtedy znów musiałaby liczyć na pomoc... Kuzniecowej. Ku naszemu zadowoleniu, sprawdził się jednak bardziej optymistyczny scenariusz.

W pierwszym secie obie tenisistki miały problem z utrzymaniem własnego podania. Początkowo "Isia" wykorzystała niedyspozycję w tym elemencie rywalki i odskoczyła na dwa punkty (3:1, 4:2), ale finalnie to Muguruza serwowała na zwycięstwo w tej partii. Nie zdołała jednak się obronić, a o zwycięstwie decydował tie-break. W nim lepiej spisała się krakowianka, która wygrała do 1.

W drugiej odsłonie kluczowy był siódmy gem. Radwańska przełamała przeciwniczkę i objęła prowadzenie 4:3, ale co ważniejsze, odebrała ochotę do gry Hiszpance. Dwa kolejne punkty zdobyła łatwo i pewnie w dwóch setach pokonała Muguruzę.

W Grupie Białej zapadły już dwa rozstrzygnięcia. Pewna awansu - choć nie wiadomo z którego miejsca - jest Swietłana Kuzniecowa, a Garbine Muguruza pożegna się z zawodami po trzech meczach. W piątek Agnieszka Radwańska w bezpośrednim boju o najlepszą czwórkę zmierzy się z Karoliną Pliskovą. Polka wygrała wszystkie z sześciu spotkań z Czeszką.

(2) Agnieszka Radwańska - (5) Garbine Muguruza 7:6(1)