Oficjalnie: Kolejna zmiana właściciela Wisły Kraków

Wisła Kraków SA - w ramach którego to klubu działa ekstraklasowa drużyna piłkarska - ma nowego właściciela, Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. TS zdecydowało się na zakup ze względu na kłopoty Jakuba Meresińskiego, który nabył piłkarską "Białą Gwiazdę" 29 lipca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Informację o zmianie właściciela zamieścił we wtorek klub na swojej stronie internetowej.

- Dalsze szczegółowe informacje o działaniach nowych właścicieli, a także o terminie konferencji prasowej dotyczącej przyszłości Klubu będą przekazywane niezwłocznie w najbliższych dniach - poinformowano w krótkim komunikacie.

- Robimy to, aby uratować ekstraklasową Wisły dla Krakowa - mówił prezes TS Piotr Dunin-Suligostowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Odbyła się ona przed oficjalnym podpisaniem dokumentów, co nastąpiło - wbrew zapowiedziom - dopiero we wtorek. Wiceprezes TS Robert Szymański poinformował na spotkaniu z dziennikarzami, że ponad miesiąc temu ówczesny właściciel piłkarskiej Wisły (Tele-Fonika Holdings) zaproponował im jej zakupy za przysłowiowe 10 funtów.

- Trzeba było przejąć wszelkie zobowiązania, które ciążyły na spółce - powiedział Szymański. Ze względu na to wówczas Towarzystwo Sportowe nie zdecydowało się na zakup. - „Teraz nie kupujemy za złotówkę, tylko za grube pieniądze. Zdajemy sobie sprawę, jak wielka odpowiedzialność ciąży na zarządzie Towarzystwie Sportowego za przyszłość Spółki Akcyjnej” - dodał Szymański.

Przyznał, że TS nie jest samo wstanie udźwignąć ciężaru finansowe prowadzenia drużyny piłkarskiej. Więcej szczegółów na temat sytuacji finansowej SA i pomysły na jej utrzymanie mają być przedstawione na kolejnej konferencji prasowej.

Dunin-Suligostowski zapewnił, że decyzja o kupnie 100 proc akcji SA nie spowoduje negatywnych reperkusji dla sekcji TS (jest ich kilkanaście), w tym koszykówki kobiet. To mistrzynie Polski, które w sezonie 2016/2017 mają ponownie reprezentować Polskę w Eurolidze.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: