Duńczycy za mocni. Zagłębie Lubin nie wystąpi w Lidze Europy

Aktualny lider LOTTO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin, na trzeciej rundzie eliminacji zakończył swój udział w Lidze Europy. "Miedziowi" nie zdołali odrobić strat z pierwszego spotkania (porażka 1:2) i na wyjeździe tylko zremisowali z SonderjyskE 1:1.

Na krajowym podwórku lubinianie na razie nie mają sobie równych. W trzech meczach zdobyli komplet punktów, nie stracili ani jednego gola, a sami zdobyli ich aż osiem. W europejskich pucharach też wiodło im się nieźle, w drugiej rundzie zdołali wyeliminować m.in. wyżej notowany Partizan Belgrad, ale zatrzymali się na kolejnej przeszkodzie.

Na własnym stadionie Zagłębie przegrało z wicemistrzem Danii 2:1. Mogło być lepiej, ale w drugiej połowie Filip Starzyński nie wykorzystał rzutu karnego, a Arkadiusz Woźniak miał rozregulowany celownik. W rewanżu Polacy potrzebowali więc co najmniej dwóch trafień.

Rozpoczęło się bardzo dobrze. W 22. minucie Cotra idealnie dośrodkował do Guldana, a środkowy obrońca umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Duńczycy odważniej zaatakowali, przeprowadzili kilka składnych akcji i jedną z nich zamienili na gola. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Marc Pedersen. Lubinianie do końca walczyli, w ostatnich minutach w słupek trafił Guldan, ale nie udało się doprowadzić do dogrywki. W czwartej rundzie zagra SonderjyskE.

SonderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (pierwszy mecz: 2:1)

Bramki: Marc Pedersen (65.) - Lubomir Guldan (22.)